Tag pomoc
Rozmiar czcionki
- Czynić dobro – taki cel przyświecał lidzbarskim policjantom, którzy kolejny raz zostali darczyńcami Szlachetnej Paczki Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz Komisariatu Policji w Ornecie wiedzą doskonale o tym, że pomaganie osobom potrzebującym jest ważnym aspektem policyjnej służby. Policjanci nie tylko pełnią rolę stróżów prawa, ale także angażują się w działania społeczne i charytatywne. Wspieranie akcji takich jak Szlachetna Paczka to doskonały sposób na okazanie empatii, zrozumienia oraz troski o osoby w trudnej sytuacji życiowej.
- Wspólnie ratujemy życie naszego Kolegi! Starszy aspirant Sławomir Marciniak dzielnie walczy z chorobą nowotworową, która zmieniła jego dotychczasowe życie. Nie poddaje się, szuka rozwiązań, bo chce wrócić do zdrowia. Jest na to szansa. Sławek znalazł specjalistów, którzy mogą mu pomóc. Niestety koszt zabiegów jest wyższy niż jego możliwości finansowe. Dlatego policjanci wspierają swojego serdecznego kolegę. Pomóc może każdy!
- Widzisz osobę narażoną na wychłodzenie? REAGUJ! Od 1 listopada ruszyła bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
- Zachowaj empatię w spotkaniach z osobami bezdomnymi – twoja reakcja może uratować życie Rozpoczęła się druga połowa października. W wielu miejscach na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego miniona noc przyniosła temperaturę bliską 0 stopni Celsjusza. Wraz z niskimi temperaturami rozpoczyna się sezon dla wielu szczególnie trudny i wymagający. Często osoby bezdomne z różnych powodów nie proszą o pomoc. Wtedy każdy z nas może im pomóc. Czasami wystarczy jedno zgłoszenie, które w rezultacie może uchronić potrzebującego przed zimnem, a czasami nawet uratować życie.
- Niebieska linia Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie.
- CYBERPRZEMOC - Gdzie szukać pomocy?! Istnieją różne zespoły i linie pomocowe zajmujące się sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci, także w internecie. Na stronach internetowych tych instytucji znajdziesz informacje i wskazówki, które podpowiedzą ci, jak rozwiązać problem cyberprzemocy. Możesz również skorzystać ze wsparcia i porad pracujących tam specjalistów, dzwoniąc na infolinię, korzystając z czatu lub wysyłając e-mail. Z takiej pomocy może także skorzystać twoje dziecko – dla dzieci prowadzone są specjalne strony internetowe i infolinie.
- Apelujemy o oddawanie krwi dla postrzelonego policjanta z Bolesławca. Mundurowi z całej Polski chcą pomóc! Jeśli możesz oddać krew i Ty – pomóż... Apelujemy o honorowe oddawanie krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce z informacją " Dla policjanta z Bolesławca". Nasz Kolega walczy o życie we wrocławskim szpitalu.
- Mały, wystraszony lisek wbiegał pod koła samochodów - z pomocą przyszli policjanci O tym, że służba w niebieskich szeregach przybiera czasami niespodziewaną formę przekonali się lidzbarscy patrolowcy, którzy widząc błąkającego się po drodze wojewódzkiej, wystraszonego, młodego lisa, zareagowali i uchronili go przed niebezpieczeństwem. Lisek trafił pod opiekę weterynarza.
- Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń, napisz, porozmawiaj W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w Komendzie Głównej Policji opracowany został plakat i ulotka zawierająca informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia i pomocy młodym ludziom. Ponadto na portalu policja.pl uruchomiono stronę internetową dedykowaną tym telefonom, z której można pobrać plakat czy ulotkę.
- Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń, napisz, porozmawiaj W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w Komendzie Głównej Policji opracowany został plakat i ulotka zawierająca informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia i pomocy młodym ludziom. Ponadto na portalu policja.pl uruchomiono stronę internetową dedykowaną tym telefonom, z której można pobrać plakat czy ulotkę.
- Nie odwracaj wzroku. Bądźmy uważni na osoby zagrożone wychłodzeniem Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych Temperatura powietrza jest coraz niższa, dlatego lidzbarscy policjanci już od kilku tygodni sprawdzają jak w takich warunkach radzą sobie osoby bezdomne. Do wspólnych działań chcemy zaangażować również mieszkańców, przypominając, żeby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i potrzebujących.
- Reaguj widząc osobę narażoną na wychłodzenie Przed nami mroźne dni i noce. To bardzo trudny okres dla osób narażonych na wychłodzenie. Widząc kogoś takiego nie przechodź obojętnie – zareaguj! Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod warunkiem, że jest to sytuacja niewymagająca natychmiastowej interwencji policjantów. Dzięki takiemu zgłoszeniu funkcjonariusze dotrą do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Lidzbarscy policjanci obdarowali potrzebującą rodzinę świątecznymi paczkami Sytuacje rodzinne najlepiej znają dzielnicowi, którzy odwiedzają codziennie rodziny na terenie całego powiatu lidzbarskiego. Z inicjatywy policjantów zorganizowano zbiórkę, która trafiła do jednej z rodzin na terenie miasta.
- Policjantka wracając ze służby pomogła leżącemu na jezdni rowerzyście Gdyby nie szybka reakcja policjantki z Komisariatu Policji w Ornecie mogłoby dojść do tragedii. Pijany mężczyzna leżał na jezdni w rejonie przejścia dla pieszych i miał widoczne obrażenia głowy. Policjantka bez chwili zastanowienia zadbała o bezpieczeństwo mężczyzny i udzieliła mu niezbędnej pierwszej pomocy.
- Wirtualna akcja charytatywna Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Wiosna na okrągło” Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wirtualnej akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Wiosna na okrągło”. Aby wziąć udział w akcji należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. przejechać dowolny dystans przez minimum 25 minut i udokumentować go, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zwycięzcą może zostać każdy, a do wygrania jest wspaniała nagroda - satysfakcja z okazanego wsparcia, a także z pewnością niejeden uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji.
- Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzona przestępstwem PAMIĘTAJ MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNA POMOC Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzona przestępstwem PAMIĘTAJ MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNA POMOC. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
- Dzięki interwencji policjantów 26-latek wrócił swoim autem do domu Doświadczeni policjanci wiedzą, że każda służba to niewiadoma, a każda interwencja jest inna. Czasami trzeba złapać przestępcę lub ukarać pirata drogowego, innym razem zaopiekować się rannym lub porzuconym zwierzęciem, czasami pomóc ofierze przemocy, a czasami… trochę się nagimnastykować i naprawić komuś samochód. Taką interwencję przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Ornecie. Dzięki pomocy policjanta, który jest miłośnikiem motoryzacji, pewien 26-latek mógł wieczorem wrócić swoim autem do domu.
- Policja prosi o pomoc w odnalezieniu właściciela porzuconego psa Na terenach leśnych w rejonie miejscowości Zagony znaleziono porzuconego psa. Policja prosi osoby, które rozpoznają psa ze zdjęcia i znają tożsamość jego właściciela o zgłoszenie się do Komisariatu Policji w Ornecie osobiście bądź telefonicznie pod numerem 47 73 272 00.
- Zimno może zagrażać życiu i zdrowiu. Każda pomoc jest ważna Chłodne dni mogą zagrażać osobom żyjącym w trudnych warunkach. Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych i sprawdzają, czy nie potrzebują pomocy. Prosimy także mieszkańców o zgłaszanie niepokojących sytuacji związanych z zagrożeniami życia i zdrowia ludzkiego.