Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rozpoczyna się sezon rowerowy. Nie zapomnij zabezpieczyć swojego jednośladu przed kradzieżą

  Słabo zabezpieczony rower złodziej może ukraść w kilka sekund. Nie ma 100% zabezpieczenia przed kradzieżą. Można jedynie zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. Rowery są kradzione z przeróżnych miejsc: z ulicy, z piwnicy, z klatki schodowej. Możemy jednak w znaczny sposób utrudnić „pracę” złodziejowi, przestrzegając kilku podstawowych zasad.

 2. Kontakt

 3. Kierownictwo

 4. Zespół Dzielnicowych

 5. KP Orneta

 6. Seniorka omal nie straciła 38000 zł – usiłowanie oszustwa tzw. „na prokuratora”

  Starsi ludzie są szczególnie narażeni na coraz to nowsze metody oszustw. Dlatego niezmiernie ważnym jest aby nagłaśniać wszystkie sytuacje, które występują wśród lokalnej społeczności. Prosimy o uważne przeczytanie i udostępnianie poniższych informacji.

 7. Hulajnogi elektryczne – aktualne przepisy

  Przypominamy o przepisach ruchu drogowego regulujących status prawny urządzeń napędzanych elektrycznie oraz siłą mięśni. Chodzi tu o hulajnogi elektryczne, urządzenia transportu osobistego czy oraz urządzenia wspomagające ruch (np. rolki, wrotki, deskorolki). Wszystkie te urządzenia zyskały w kodeksie drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące zarówno prawa, jak i obowiązki.

 8. Tonaż na drogach – kierowco stosuj się do ograniczeń tonażowych

  W ostatnim czasie funkcjonariusze zauważyli wzmożone lekceważenie przez kierujących ciężarówkami znaków wskazujących o zakazie wjazdu samochodów ciężarowych oraz zakazie wjazdu pojazdów o masie rzeczywistej ponad 12 ton na drodze powiatowej łączącej Lidzbark Warmiński z Jezioranami oraz drodze powiatowej pomiędzy Klutajnami, a Kobielą.

 9. Zespół Dzielnicowych

 10. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

Powrót na górę strony