Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bez pobłażania wobec pijanych kierowców
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 48-latek, który kierował volkswagenem …..i przewoził trzeźwych pasażerów. Dzięki zdecydowanej reakcji mieszkańca miasta mężczyzna został zatrzymany. W podobnym stanie podróżowało też 3 mieszkańców powiatu, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Nieodpowiedzialnym kierowcom policjanci udaremnili dalszą jazdę.
-
Awanturował się z żoną. Trafił do policyjnego aresztu
Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja domowa przeprowadzona wobec 32-letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński. Pijany mąż wyzywał i szarpał żonę. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty.
-
Dobór do służby
Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, w Komendach Miejskich/Powiatowych Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz komórkach zamiejscowych Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie na 2018 rok.
-
Trwają działania "Majowy Weekend 2018"
Od piątku 27 kwietnia trwają działania "MAJOWY WEEKEND 2018". Już pierwszego dnia trwania działań na drogach powiatu lidzbarskiego Około godziny 20:00 na trasie Mingajny-Kaszuny policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka, który kierował pojazdem Opel Astra.
-
Katyń…..ocalić od zapomnienia. Posadzono Dąb Pamięci
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim odbyła się uroczystość posadzenia „Dębu Pamięci”, poświęcona por. Wojska Polskiego Józefowi Pawłowskiemu, który w 1940 roku został zamordowany przez sowieckie NKWD w Katyniu. W uroczystości uczestniczył obok przedstawicieli instytucji samorządowych, kombatanckich i duchowieństwa, Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim nadkom. Piotr Koszczał.
-
KWP: Nie lekceważ znaków na swojej drodze. Zwolnij!
Każdy kierowca wie, że za kierownicą powinien być trzeźwy i skoncentrowany. Wie, jakie obowiązują go przepisy, zna limity prędkości i rozumie znaki drogowe. Jako dobry kierowca przewiduje konsekwencje swoich zachowań. Słyszy o wypadkach śmiertelnych w radiu, ogląda je w telewizji, czyta o tragicznych statystykach długich weekendów w gazetach, ale mimo to jest pewien, że jego to nie dotyczy. Lekceważy wszystkie znaki na swojej drodze i dociska pedał gazu.
-
KWP: Warmińsko-mazurscy wodniacy przygotowani do sezonu letniego
Rozpoczyna się sezon wypoczynku nad wodą. Przed nami Majówka. Wielu z nas z pewnością skorzysta z aktywności fizycznej i ten czas spędzi nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.
-
KWP: Bardzo długi weekend majowy. Policjanci są przygotowani, a kierowcy?
Wiele osób długi majowy weekend zaczyna w tym roku długo przed pierwszym dniem maja. Dla wielu potrwa on nawet dziewięć dni. Tegoroczna - wydłużona majówka - sprzyja dalekim podróżom. Policjanci ruchu drogowego jak co roku są przygotowani do większego niż na co dzień ruchu na drogach Warmii i Mazur. Kierowcy także powinni zadbać o to, by ich podróż przebiegła spokojnie i bezpiecznie.
-
Konkurs plastyczny „Dbam o swoje bezpieczeństwo” rozstrzygnięty
Policjanci z lidzbarskiej komendy wyłonili najciekawsze prace w konkursie plastycznym pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Zwycięskie prace wezmą teraz udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Olsztynie. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów. Do konkursu przystąpiło 125 dzieci z powiatu lidzbarskiego.
-
Katyń.....Ocalić od zapomnienia
Przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Komisariatu Policji w Ornecie uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających posadzenie Dębu Pamięci, poświęconej policjantowi aspirantowi Józefowi Mordal. Urodzony w Olsztynie aspirant Mordal został zamordowany przez sowieckie NKWD w Twerze w 1940 r. Całość przedsięwzięcia zorganizowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie.