Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Zauważył go operator monitoringu, a z wody wyciągnęli policjanci

  Czujne oko operatora monitoringu miejskiego i szybkie działanie lidzbarskich policjantów najprawdopodobniej uratowało życie mieszkańcowi miasta. 50-latek stojąc na brzegu stawu zachwiał się i wpadł do wody. Dzięki policjantom poszkodowany został wyciągnięty na brzeg. Mieszkaniec miasta trafił do szpitala na obserwację.

 2. KP Orneta

 3. Kontakt

 4. Kierownictwo

 5. Zespół Dzielnicowych

 6. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 7. Zespół Dzielnicowych

 8. Potrącenie pieszego

  Jesień w kalendarzu, a co za tym idzie, zmienne warunki na drogach. Ograniczona widoczność, szybciej zapadający zmrok a do tego chwila nieuwagi. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja kierowcom, którzy często zapominają o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Tyle wystarczy by doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Właśnie w takich warunkach doszło dziś nad ranem do potrącenia pieszego na przejściu.

 9. Policjanci z wizytą u przedszkolaków

  Spotkania policjantów z przedszkolakami to element na stałe wpleciony w naszą pracę. Jest on bardzo ważny ponieważ ma charakter edukacyjny i pozwala dzieciom nabyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci od najmłodszych lat przyswajają informacje o różnego rodzaju zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się na co dzień w trakcie zabawy w domu, na podwórku czy na drodze.

 10. Pożar kamienicy w Ornecie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

  Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło na ulicy Mickiewicza w Ornecie. W dwupiętrowej kamienicy zapalił się dach budynku. Z mieszkań w porę ewakuowano 2 osoby. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się, co było bezpośrednią przyczyna pożaru.