Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjanci i Strażacy oddali krew. Wspólnie dla potrzebujących

  Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego oddali krew. Funkcjonariusze odpowiedzieli na apel zaprzyjaźnionej służby mundurowej – strażaków z Lidzbarka Warmińskiego. W zorganizowaną zbiórkę włączyli się też pracownicy cywilni komendy.

 2. WK

 3. Policjanci wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami miasta bili rekord jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – odechowej

  Czasem niewiele trzeba aby uratować komuś życie. Warunek jest jeden - trzeba wiedzieć jak to zrobić! Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej było doskonałą okazją do zdobycia tej ratującej życie umiejętności. Akcja, po raz drugi zorganizowana przez Stowarzyszenie Joannitów Dzieło Pomocy oraz Fundację WOŚP spotkała się z dużym zainteresowaniem. Oprócz najmłodszych mieszkańców miasta w biciu rekordu brali udział przedstawiciele służb mundurowych, w tym lidzbarska policja.

 4. Policjanci podsumowują wczorajsze działania „Prędkość”

  Lidzbarscy policjanci ponownie prowadzili działania mające na celu reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość w naszym powiecie, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 5. Kierownictwo

 6. Wyrzucił kota z 3 piętra. Policjanci ustalają podejrzanego.

  Policjanci interweniowali w jednym z bloków przy ulicy Astronomów w Lidzbarku Warmińskim. Ktoś z okna 3 piętra miał wyrzucić kota. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził u zwierzaka obrzęk płuc i niedowład kończyn. Policjanci zatrzymali do sprawy właściciela mieszkania i jego kolegę. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 7. Zespół Dzielnicowych

 8. Zachowały czujność i nie dały się oszukać. Policjanci ostrzegają oszuści wciąż aktywni

  Oszuści działający metodą „na wnuczka” wciąż oszukują starszych ludzi i wyłudzają od nich pieniądze. W weekend przestępcy dali o sobie znać w Lidzbarku Warmińskim. Dwie mieszkanki miasta omal nie padły ofiarą oszustów. Na szczęście w porę zachowały czujność i ostrożność.

 9. Nigdy nie był w wojsku, więc kupił broń żeby postrzelać

  Lidzbarscy kryminalni zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który bez zezwolenia w pomieszczeniach gospodarczych i garażu przechowywał broń, amunicję i granat z czasów II wojny światowej. Zabezpieczona broń zostanie poddana badaniom balistycznym, które pozwolą ocenić ich stan techniczny. Mieszkańcowi gminy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 10. KP Orneta