Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Młodzi policjanci zakończyli adaptację zawodową. W Lidzbarku Warmińskim i Ornecie służyli 54 dni

  Pod koniec sierpnia br. szeregi policjantów lidzbarskiej komendy zasiliło 9 młodych funkcjonariuszy, którzy odbywali adaptację zawodową. Pełnili oni służbę na ulicach Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety. Wczoraj nadkom. Piotr Koszczał Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim w obecności policjantów i pracowników cywilnych lidzbarskiej komendy podziękował młodym adeptom za zaangażowanie w służbie i sumienne wykonywanie obowiązków.

 2. Policjanci wspólnie z mieszkańcami miasta bili rekord jednoczesnej RKO

  Czasem niewiele trzeba aby uratować komuś życie. Warunek jest jeden - trzeba wiedzieć jak to zrobić! Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej było doskonałą okazją do zdobycia tej ratującej życie umiejętności. Akcja Stowarzyszenia Joannitów Dzieło Pomocy spotkała się z dużym zainteresowaniem. Oprócz mieszkańców miasta w biciu rekordu brali przedstawiciele służb mundurowych, w tym lidzbarska policja.

 3. Kontakt

 4. KP Orneta

 5. Kierownictwo

 6. Zespół Dzielnicowych

 7. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 8. Z sierżantem Bobrem o zasadach bezpieczeństwa

  Lidzbarscy policjanci razem z sierż. Bobrem odwiedzili wychowanków przedszkola Akademii Uśmiechu. Mundurowi uczyli dzieciaki m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. W pogadance i bezpiecznym przejściu przez pasy pod okiem policjantów udział wzięły trzy grupy przedszkolaków i grupa pierwszoklasistów.

 9. Na widok policjantów zaczął uciekać i uderzył w radiowóz. Był poszukiwany i miał narkotyki

  Do policyjnej izby dziecka trafił 16-latek, który kierując motocyklem crossowym, na widok policjantów zaczął uciekać i uderzył w radiowóz. Dalej swoją próbę ucieczki, kontynuował pieszo. 16-latek został zatrzymany przez kryminalnych, gdy próbował ukryć się w zaroślach. Chłopak był poszukiwany przez sąd , bo... uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim niewielkie ilości marihuany.

 10. Przed policjantami ukrywał się u kolegi. Spakowaną torbę na „wszelki wypadek” trzymał w domu

  Lidzbarscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku 42-latka. Mieszkaniec gminy ukrywał się przed organami ścigania na terenie prywatnej posesji znajomego. Mężczyzna wiedział, że nie uniknie kary, więc „na wszelki wypadek” spakował torbę. Wczoraj został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 12 miesięcy.