Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Policjanci prowadzili debaty społeczne Funkcjonariusze podejmują wszelkie możliwe działania aby uświadamiać społeczeństwo o realnych zagrożeniach dnia codziennego. W minionym tygodniu policjanci prowadzili debaty społeczne w Ornecie oraz Kiwitach.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – z jej pomocą lidzbarscy policjanci od początku roku wyeliminowali już 14 zgłoszonych zagrożeń w powiecie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane są przepisy prawa bądź dzieją się niepokojące społeczeństwo sytuacje. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec powiatu lidzbarskiego, jak i kraju, może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.
- Reaguj widząc osobę narażoną na wychłodzenie Przed nami mroźne dni i noce. To bardzo trudny okres dla osób narażonych na wychłodzenie. Widząc kogoś takiego nie przechodź obojętnie – zareaguj! Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod warunkiem, że jest to sytuacja niewymagająca natychmiastowej interwencji policjantów. Dzięki takiemu zgłoszeniu funkcjonariusze dotrą do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych! Zbliża się okres zimowy. Zimą niskie temperatury mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- I Ty możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo - Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Jeśli widzisz, że w Twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa to mobilne narzędzie, dzięki któremu przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może również uchronić od tragedii nad wodą! Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy z różnych względów potrzebują pomocy Niskie temperatury powietrza na zewnątrz stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia osób, które nie mają schronienia. Dlatego nie bądźmy obojętni na los tych, którzy z różnych względów potrzebują pomocy. Informując odpowiednie służby, możemy uratować czyjeś życie.
- 2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
- NISKIE TEMPERATURY TO ZAGROŻENIE DLA OSÓB ZWŁASZCZA TYCH BEZDOMNYCH POTRZEBUJĄCYCH POMOCY I NARAŻONYCH NA WYCHŁODZENIE. MASZ MOŻLIWOŚĆ POINFORMOWANIA NAS ZA POMOCĄ KMZB Obecna pora roku powoduje, że na dworze robi się coraz chłodniej. Temperatura oscyluje około zera stopni Celsjusza. Wobec takiej sytuacji wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!
- Kontakt z Policją dzięki „Mojej Komendzie” i KMZB Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo. Jeśli zauważyłeś coś niepokojącego w swojej okolicy poinformuj o tym Policję za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, albo skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji korzystając z aplikacji Moja Komenda. Pamiętaj, w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji Policji korzystaj z numeru alarmowego 112.
- Bezpieczne wakacje? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Ostatnia kategoria jest szczególne ważna i aktualna podczas trwających wakacji. Każdy może wskazać służbom problem występujący w dowolnym miejscu Polski, w którym obecnie się znajduje. Poprzez „mapę” możemy zgłosić między innymi o akwenach wodnych, które są niebezpieczne, a w przeszłości doszło na nich do utonięć. „Kliknięcia” są anonimowe, a sama obsługa mapy jest niezwykle intuicyjna i prosta. Pamiętajmy, jednak, że każde zgłoszenia wywołuje reakcję służb – nie ma tu miejsca na nieodpowiedzialne żarty.