Tag przestępstwo drogowe
Rozmiar czcionki
- W środku nocy jechał po mieście slalomem – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie Zatrzymywał pojazd na pustej drodze, włączał bez powodu światła awaryjne i jechał od lewej do prawej krawędzi drogi. Policjanci gdy tylko zobaczyli podejrzane zachowanie kierującego osobową skodą natychmiast zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział kompletnie pijany 29-latek.
- Kolejny nieodpowiedzialny kierujący wyeliminowany z ruchu Alkohol znacznie obniża zdolności kierowcy do oceny sytuacji na drodze, reagowania na zagrożenia, a także powoduje opóźniony czas reakcji. Każda interwencja, która skutkuje zatrzymaniem nietrzeźwego uczestnika ruchu, jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa na naszych drogach. Policja apeluje o odpowiedzialność.
- Kierując osobówką uderzył w autobus. Był nietrzeźwy - stracił prawo jazdy i będzie odpowiadać przed sądem Kierujący osobowym seatem nie podjął zbyt dobrej decyzji wsiadając za kierownicę będąc nietrzeźwym. W efekcie odpowie za spowodowanie kolizji z autobusem oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
- Nietrzeźwy zjechał osobówką na pobocze, gdzie się zakopał. Kiedy nie dał rady wyjechać postanowił się zdrzemnąć Policjanci interweniowali wobec młodego mężczyzny, który kierując nietrzeźwy wjechał w błoto na poboczu drogi i się zakopał. Czeka go odpowiedzialność karna, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
- Kierował pomimo sądowego zakazu – odpowie za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych Przypominamy, że sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi jest środkiem karnym orzekanym przez sąd wobec sprawców przestępstw przeciwko bezpieczeństwu komunikacji. Niestosowanie się do orzeczonego zakazu natomiast jest przestępstwem, za które popełnienie grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.
- Podczas weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących Miniony weekend na drogach powiatu lidzbarskiego minął bezpiecznie. Nie obyło się jednak bez nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wyjechali na drogi pod działaniem alkoholu.
- Zdarzenia drogowe minionego weekendu Weekend na drogach powiatu lidzbarskiego minął bezpiecznie.
- Podsumowanie weekendu na drogach powiatu lidzbarskiego Miniony weekend był dla lidzbarskich policjantów pracowity. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.
- Podsumowanie weekendu na drogach powiatu lidzbarskiego Weekend na drogach powiatu był bezpieczny. Policjanci czuwali nad ruchem na drogach w powiecie - zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę kilku nieodpowiedzialnym kierującym.
- Jechał "po kebaby" mając ponad 2,6 promila w organizmie Zdarza się, że tłumaczenie kierujących, którzy podjęli nieodpowiedzialną decyzję o tym, aby wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, zaskakuje nawet policjantów. W czwartek funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jak tłumaczył, kierował w stanie nietrzeźwości z powodu potrzeby odebrania zamówionych kebabów.
- Kierował pomimo cofniętych uprawnień. Dalszą jazdę udaremnili mu policjanci Pewien 56-latek z Gminy Orneta postanowił kierować pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie za przestępstwo.
- Wsiadł za kierownice pomimo dwóch sądowych zakazów kierowania. Powstrzymali go lidzbarscy policjanci Wobec osób popełniających przestępstwa drogowe sąd wydaje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wskazany w wyroku okres. W tym czasie niestosowanie się do wyroku sądu i dalsze kierowanie pojazdami jest przestępstwem. Tak było w przypadku 50-latka, którego nie powtrzymały nawet dwa sądowe zakazy kierowania.
- Uciekał przed policjantami, bo nie chciał trafić do więzienia. Odpowie za przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności Zdumiewający powód 21-latka uciekającego przed policjantami motorowerem, zaskoczył nawet samych policjantów. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, bo bał się odpowiedzialności za brak włączonych świateł. Tak przynajmniej tłumaczył swoje zachowanie mundurowym. Teraz odpowie za przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
- Jechał pomimo sądowego zakazu kierowania Rozpoznanie w rejonie służbowym jest ważnym aspektem policyjnej służby. Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowy patrolujący ulice Ornety zauważył za kierownicą osobówki mężczyznę, który nie powinien kierować. 44-latek odpowie za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych.
- Nie zatrzymał się na „stopie” – okazało się, że był nietrzeźwy Niejednokrotnie reakcja policjantów na popełnione wykroczenie w rezultacie przybiera nieoczekiwany zwrot akcji. Tak było w przypadku zatrzymania do kontroli kierującego, który nie zastosował się do znaku B-20 w miejscowości Gronowo. Okazało się, że kierujący w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę samochodu.
- Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwego 19-latka Kierowanie jakimkolwiek pojazdem pod działaniem alkoholu stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zapomniał o tym pewien 19-latek, który kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
- Na widok policjantów zamienili się miejscami w samochodzie chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej Nie zawsze pomysł, na jaki się wpadnie w sytuacji stresującej jest najlepszym z możliwych wyjść z sytuacji. Raczej ciężko mówić o dobrej reakcji w sytuacji, kiedy kierujący zatrzymuje pojazd w niedalekiej odległości od policjantów i w panice zamienia się miejscami z pasażerką. Oczywistym jest, że mundurowi widząc taką sytuację zareagują tylko w jeden sposób – zatrzymają pojazd do kontroli drogowej.
- Kierując pomimo sądowego zakazu popełnił przestępstwo Prawo stanowi, że osoba, która nie stosuje się do wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami popełnia umyślne przestępstwo, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wciąż zatrzymują kierujących, którzy za nic mają obowiązujące ich zakazy. Tak było w przypadku 26-letniego mieszkańca gm. Lidzbark Warmiński.