Tag podcast
Rozmiar czcionki
- Gazeta Policyjna – sierpień 2024 Sierpniowy numer Gazety Policyjnej to w głównej mierze relacje ze Święta Policji, nominacji generalskich i nadania sztandarów. Ale nie tylko - dokładamy starań, aby każdy znalazł coś dla siebie. O tym, co w najbliższym numerze, usłyszycie w podcaście. Serdecznie zapraszamy!
- Gazeta Policyjna – marzec 2024 Czternasty turniej piłkarski imienia Struja, szkolenia polskich stróżów prawa, przeprowadzone przez amerykańskie FBI i materiał o historii budynku, w którym swoją główną siedzibę ma Centralne Biuro Śledcze Policji – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy w naszej Gazecie. Zapraszamy do słuchania i czytania.
- Z ratownikiem medycznym w Policji W ostatniej dekadzie policyjne ratownictwo medyczne znacząco się rozwinęło. Rośnie liczba przeszkolonych z kwalifikowanej pomocy medycznej policjantów, ale zmieniło się znacznie więcej. Na jakie ułatwienia może liczyć ratownik medyczny, chcący wstąpić do Policji? W jaki sposób cywil może podjąć pracę w tych strukturach? Czy ratownicy medyczni w Policji mają takie same kompetencje, jak pracujący w pogotowiu ratunkowym? Między innymi na te pytania odpowiada Małgorzata Wlaź, koordynator ratownictwa medycznego Policji z Wydziału Ochrony Pracy KGP w najnowszym odcinku policyjnego podcastu #WspólnieBezpieczni.
- Etyka w Policji – cz. 2 Jak wyglądają działania sieci pełnomocników do spraw ochrony praw człowieka w związku z zagadnieniem równego traktowania kobiet i mężczyzn w Policji? Dlaczego istotnym zadaniem pełnomocników jest upowszechnianie wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji wiedzy na temat wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, dotyczących służby Policji? Na co funkcjonariusze i pracownicy Policji mogą liczyć w kontakcie z pełnomocnikami? – między innymi na te pytania odpowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w drugiej części podcastu #WspólnieBezpieczni.
- Etyka w Policji Dlaczego to ważne, aby w ogóle rozmawiać na temat etyki w Policji? Czym jest policyjna sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Jakie nowe rozwiązania za jej sprawą wdrożono w całej Policji? Jakich zmian być może wymaga jeden z trwalszych aktów tej instytucji? Jaka jest rola pełnomocników podczas demonstracji czy manifestacji? Jakie rozwiązania ochrony praw człowieka w policji przyjęto w innych krajach oraz jaka jest historia zarządzenia nr 805 w sprawie „Zasad etyki zawodowej policjanta”, której 20. rocznicę podpisania obchodzimy w tym roku – opowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
- Dzieci i młodzież w internecie Przygotowanie dzieci i młodzieży do funkcjonowania w środowisku cyfrowym jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stają dziś dorośli. Jakie są nowe tendencje w rozwoju zagrożeń czyhających w internecie i jak bronić przed nimi najmłodszych? Jak ich uczyć bezpieczeństwa w sieci? Jaka jest rola weryfikacji wieku w ochronie dzieci? Jakie niebezpieczeństwa stwarza sztuczna inteligencja? - między innymi na te pytania odpowiada Łukasz Wojtasik, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
- Gazeta Policyjna – sierpień 2023 Gdy opadły już emocje związane ze Świętem Policji, można ze spokojem zatopić się w lekturze sierpniowego numeru Gazety Policyjnej, gdzie znajdziecie podsumowanie tego ważnego dla nas wydarzenia. W numerze tym nie brak też zagadnień typowo zawodowych. Znalazły się tu m.in. materiały o analizie kryminalnej, czy pracy w tzw. genetyce, i tu uwaga – są wolne miejsca w obu komórkach. Posłuchajcie i poczytajcie, może będzie to Wasza przyszła droga zawodowa?