Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie zachował ostrożności. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się kolizja spowodowana przez 20-latka z Bartoszyc. Kierując BMW najechał na tył poprzedzającego go auta. W wyniku zderzenia do szpitala został przetransportowany 7-letni pasażer fiata. Chłopiec doznał urazu kręgosłupa. Przez kilkadziesiąt minut ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.
-
Funkcjonariusze odnaleźli zaginionego 91-latka
Dzisiaj nad ranem funkcjonariusze policji i straży pożarnej odnaleźli poszukiwanego od wczoraj 91-latka. Pomoc mundurowych nadeszła w ostatniej chwili. Mężczyzna znajdował się w odległości około 400 metrów od miejsca zamieszkania, leżał w rowie przykryty gałęziami. 91-latek jest już pod opieką rodziny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
-
Zgłosił pobicie, którego nie było. W międzyczasie ukradł piwo
200-złotowym mandatem został ukarany mieszkaniec miasta, który na jednej ze stacji paliw w trakcie oczekiwania na patrol policji ukradł czteropak piwa. Mężczyzna chwilę wcześniej powiadomił pracowników stacji, że został pobity i potrzebuje pomocy. Jak się okazało, 36-latek był pijany, a całą historię o pobiciu wymyślił.
-
Jubileuszowa X Edycja Konkursu "Policjant, który mi pomógł"
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2017 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.
-
Jubileuszowa X Edycja Konkursu "Policjant, który mi pomógł"
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł "służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2017 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.
-
Zaparkował na drzewie, bo …spadł mu telefon
Kierowca rozmawiający przez telefon podczas jazdy, czy pisanie wiadomości tekstowych za kierownicą – to obrazki, które niestety często możemy zauważyć na drodze. Jakie mogą być konsekwencje takiej lekkomyślności, pokazało zdarzenie drogowe w Lubominie. Chwila nieuwagi wystarczyła, by kierujący golfem 20-latek uderzył w drzewo, po tym jak podczas jazdy wypadł mu z ręki telefon. Na szczęście to zdarzenie skończyło się „tylko” uszkodzeniem pojazdu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
-
Bracia podejrzani o kradzież elektronarzędzi zatrzymani
Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch braci - mieszkańców powiatu lidzbarskiego podejrzanych o kradzieże elektronarzędzi. Straty poniesione przez pokrzywdzonych oszacowano na ponad 3.500 złotych. 27 i 25-latek usłyszeli już zarzuty. Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Grożą im kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
W drodze po alkohol zamienili się miejscami za kierownicą. Oboje byli nietrzeźwi
Kiedy na imprezie rodzinnej zabrakło alkoholu, para uczestników postanowiła wsiąść do auta i pojechać na zakupy do pobliskiego sklepu. W drodze do sklepu za kierownicę usiadł on, a w drodze powrotnej zastąpiła go ona. Problem w tym, że oboje byli pijani. Po tym jak zatrzymali ich policjanci, to oboje odpowiedzą przed sądem.
-
Zamówiła w internecie tabletki odchudzające. Otrzymała….chusteczki higieniczne
Ponad 180 złotych wydała na tabletki odchudzające mieszkanka powiatu lidzbarskiego. Kobieta zamówiła je na jednej ze stron internetowych. Jednak zamiast specyfików na odchudzanie dostała w przesyłce chusteczki higieniczne. Sprawę internetowego oszustwa wyjaśniają lidzbarscy kryminalni.
-
Pił piwo, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję
Blisko 2 promile alkoholu to niechlubny wynik stanu trzeźwości 30-latka, który postanowił wsiąść za kierownicę forda mondeo. Mieszkaniec Olsztyna chwilę przed zdarzeniem spożywał alkohol wspólnie ze znajomym przy grobie jego ojca. Kiedy ruszył z parkingu "przy okazji" uszkodził inny pojazd. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.