Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Od 1 stycznia 2022 roku wchodzą w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia.
Dodano: 31.12.2021 -
Policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej 79-letniej Marii Kułakowskiej. Każdy, kto posiada informacje mogące przyczynić się do odnalezienia kobiety proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
Dodano: 31.12.2021 -
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 31.12.2021 -
Orneccy policjanci prewencji podjęli pościg za 24-letnim kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód? Posiadał przy sobie marihuanę oraz kierował pojazdem na zakazie sądowym. W niedługim czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Dodano: 30.12.2021 -
Phishing to rodzaj oszustwa, który polega na podawaniu się za inną osobę, podszywaniu się pod firmę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, danych logowania, danych karty kredytowej, konta bankowego lub używanych haseł. Liczba oszustw tego rodzaju nieprzerwanie rośnie od 2015 roku, najlepiej ukazują to statystki prowadzone przez zespół CERT Polska.
Dodano: 30.12.2021 -
Przed nami oczekiwana noc sylwestrowa pełna magicznej atmosfery i nadziei, że nadchodzący rok będzie bardzo udany. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Ale to również noc, podczas której odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. Niestety używanie środków pirotechnicznych bardzo często wiąże się z ogromną ilością poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości przykrych wydarzeń jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zawsze zgodnie z instrukcją. Dlatego policjanci jak co roku sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i interweniują w sytuacjach naruszania zakazu ich sprzedaży.
Dodano: 30.12.2021 -
Mając na uwadze występujące zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowane kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu, w tym tzw. nieświadomą nietrzeźwość, Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik, przygotowało akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”, która będzie trwała od 30 grudnia 2021 r. do 16 stycznia 2022 r., obejmując tym samym imprezy i spotkania towarzyskie związane z Nowym Rokiem.
Dodano: 30.12.2021 -
Sezon zimowy 2021/2022 zapowiada się śnieżnie i mroźnie. Są to wymarzone warunki dla miłośników sportów zimowych. Na stoku, tak jak na drodze, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego po raz kolejny ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich również w pozostałych częściach kraju.
Dodano: 29.12.2021 -
Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami.
Dodano: 29.12.2021 -
Wiele osób chcących poprawić swoją sytuację życiową decyduje się na szukanie pracy poza granicami kraju, gdzie mogą stać się ofiarami nieuczciwych ludzi zajmujących się wyzyskiem, handlem ludźmi. Zjawisko to - określane mianem współczesnego niewolnictwa - obejmuje nie tylko prostytucję i pracę przymusową, ale również zmuszanie do żebractwa i przestępstw (np. kradzieży sklepowych, wyłudzania kredytów bankowych lub świadczeń socjalnych), nielegalną adopcję, niewolnictwo domowe, handel dziećmi, a także handel organami ludzkimi oraz pozyskiwanie tkanek, komórek i narządów.
Dodano: 29.12.2021