Aktualności
Rozmiar czcionki
-
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA SŁUŻBY CYWILNEJ
W garnizonie warmińsko-mazurskim zatrudnionych jest 931 pracowników cywilnych Policji. Wszyscy – choć nie noszą mundurów – są nieodłączną częścią policyjnej formacji. Wykonują niezwykle ważne zadania na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Z tej okazji, aby podziękować pracownikom za wspólną pracę odbyła się wyjątkowa uroczystość w Auli im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie z udziałem kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na czele z insp. Mirosławem Elszkowskim oraz zaproszonych gości.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z okazji Święta Śłużby Cywilnej
"Życzę Państwu, aby praca – choć pełna wyzwań - przynosiła Państwu zadowolenie oraz dawała liczne powody do satysfakcji i dumy z osiąganych w niej sukcesów." - takimi słowami do członków korpusu służby cywilnej, pracownic i pracowników Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego zwrócił się insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń wszystkim członkom korpusu służby cywilnej, pracownicom i pracownikom Policji składa wyrazy uznania oraz podziękowania za codzienne zaangażowanie, rzetelność i wysiłek wkładany w sprawne funkcjonowanie Policji, satysfakcji z wykonywanej pracy.
-
Policjanci prowadzili działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści, użytkownicy hulajnóg i motorowerzyści, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo na drogach. Brak osłony pojazdu sprawia, że każde zdarzenie z ich udziałem może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. To właśnie dlatego policjanci otaczają szczególnym nadzorem ten obszar ruchu drogowego i prowadzą działania na skalę powiatową, wojewódzką, a nawet krajową. W piątek na terenie województwa warmińsko-mazurskiego policjanci prowadzili działania NURD.
-
Dzielnicowi podczas mroźnych dni kontrolowali miejsca gdzie przebywały osoby mogące potrzebować pomocy
Policjant dzielnicowy pełni niezwykle ważną rolę w społeczności lokalnej. Jest to funkcjonariusz pierwszego kontaktu, który najlepiej zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu. Dzielnicowy nie tylko dba o porządek i bezpieczeństwo, ale także udziela pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – zwłaszcza w okresie zimowym, gdy skrajne warunki pogodowe mogą zagrażać zdrowiu i życiu.
-
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
Ostatnie wahania temperatur sprawiają, że lód na zbiornikach wodnych jest niepewny. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są niebezpieczne. Brak ostrożności i nadzoru nad dziećmi, a także lekkomyślność dorosłych może prowadzić do tragedii.
-
Ustawy dotyczące przepisów związanych z ruchem drogowym
Warto przypominać sobie regularnie przepisy ruchu drogowego. Przypominamy, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od właśnie samych użytkowników dróg.
-
"Nie okradaj się ze zdrowia" - poradnik
Handlarze sfałszowanych leków są przestępcami. Najlepszy sposób na walkę z nielegalnymi sprzedawcami to rezygnacja z zakupów i zgłoszenie organom lub instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne podejrzanej strony. Zachowaj czujność w internecie, chroń siebie i innych przed zagrożeniem! Poniżej dostępny jest do pobrania poradnik bezpiecznych zakupów leków.
-
Szukając miłości nie daj się oszukać!
Walentynki to dobry moment, aby przekazać cenną wiedzę osobom samotnym, która pozwoli im skuteczniej bronić się przed niebezpieczeństwem ze strony przestępców. Policjanci, w tym szczególnym dniu, ostrzegają przed oszustami działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych.
-
Cykliczne działania w trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego. „NURD” na Warmii i Mazurach
Do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych dochodzi w rejonie miejsc, w których piesi powinni czuć się najbezpieczniej, a więc na przejściach dla pieszych. Policjanci próbują wpływać na świadomość i wyciągać konsekwencje wobec kierowców, którzy łamią przepisy i narażają w ten sposób zdrowie i życie innych. W tym celu cyklicznie prowadzą działania pod hasłem „NURD”.