Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Internet – korzystaj mądrze
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, wymiany informacji, rozrywki, ale niesie też za sobą duże zagrożenia. Dziś w sieci możemy kupić praktycznie wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową czy założyć konto bankowe – bez biegania po mieście czy stania w kolejkach, nie martwiąc się o godziny otwarcia placówek handlowych czy instytucji państwowych. Na co zwrócić uwagę wykorzystując możliwości jakie daje Internet?
-
Zszedł z mostu po rurze. W wydostaniu pomogli funkcjonariusze
Policjanci podczas swojej służby często mają do czynienia z niecodziennymi interwencjami. Jedną z takich sytuacji lidzbarscy funkcjonariusze spotkali się wczoraj. Mundurowi udzielali pomocy 64-latkowi, który zszedł z mostu po rurze i nie mógł się wydostać. Przy pomocy strażackiej drabiny mężczyzna wszedł z powrotem na most.
-
Jak sam stwierdził, uprawiał konopie na własny użytek – teraz o jego losie zadecyduje sąd
Lidzbarscy kryminalni zatrzymali 28- letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie i nielegalną uprawę roślin. Policjanci na terenie posesji mężczyzny zabezpieczyli krzak konopi dorastającej w doniczce oraz gotowy susz roślinny. Może mu grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pozwoliła sobie na 101 km/h w obszarze zabudowanym. Straciła prawo jazdy
31-letnia kierująca fordem, która w terenie zabudowanym pędziła 101 km/h, straciła prawo jazdy. Mieszkanka Dobrego Miasta została ukarana mandatem karnym i otrzymała 10 punktów karnych. Policjanci ostrzegają – nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragedii na drogach.
-
Postanowił rozliczyć się z przeszłością. Sam zgłosił się na policję
Do orneckiego komisariatu zgłosił się 27-latek. Mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym przez organy ścigania postanowił rozliczyć się z przeszłością. Mieszkaniec Ornety ma na swoim koncie liczne przestępstwa, w tym bójki i pobicia. 27-latek już trafił do aresztu.
-
Policjanci edukują jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci rozpoczęli cykliczne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przyglądają się jak dzieci, młodzież i dorośli korzystają z przejść dla pieszych. Uwaga mundurowych skupiona jest również na zachowaniu kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
Podczas jazdy z trudem utrzymywał równowagę. Pijany rowerzysta zatrzymany przez patrol ruchu drogowego
Jazdę 36-letniego rowerzysty zakończyli policjanci z Lidzbarka Warmińskiego, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński jechał całą szerokością drogi i z trudem utrzymywał równowagę. Badanie stanu trzeźwości 36-latka potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.
-
Awanturował się z partnerką. Trafił do policyjnego aresztu
Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja domowa przeprowadzona wobec 36-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego. Pijany mężczyzna wyzywał i dusił partnerkę. Policjanci objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty.
-
KWP: Bezpieczna droga do szkoły
Na drogach regionu ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla policjantów drogówki to doskonały czas by zaprezentować swoją pracę przed szczególną grupą - najmłodszymi uczestnikami dróg. Patrole w rejonach szkół i przedszkoli, rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i edukacja skierowana także do osób dorosłych - tak co roku wygląda początek września w naszym regionie.
-
KWP: #uwolnijodblaski
Masz w domu więcej odblasków niż potrzebujesz? Twoje odblaski leżą w szafie czy szufladzie? Podziel się z innymi! Startujemy z akcją - #uwolnijodblaski