Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nowy typ oszustwa - przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP
Przestępcy podszywają się po policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, tym razem za pomocą wiadomości SMS. Nie reagujmy na tego typu próby kontaktu bo jest to oszustwo! Zachowajmy szczególną ostrożność bo przestępcy modyfikują metody działania i tylko czekają na nasz błąd!
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
Z okazji Święta Służby Cywilnej przypadającego 17 lutego, Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń, w imieniu swoim i kierownictwa Policji, złożył na ręce członków Korpusu Służby Cywilnej, Pracownic i Pracowników Policji życzenia i słowa podziękowania.
-
W trosce o bezpieczeństwo osób narażonych na wychłodzenie
Trudne warunki pogodowe związane z panującymi od jakiegoś czasu bardzo niskimi temperaturami są zagrożeniem dla osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Policjanci każdego dnia kontrolują około 8 tysięcy miejsc, w których te osoby mogą przebywać. W najbliższych dniach mają wrócić silne mrozy, dlatego nie bądźmy obojętni! Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy - jedna informacja może uratować czyjeś życie.
-
Zmiany kadrowe na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim
-
Policjanci podsumowali 2025 rok
Policjanci podsumowali służbę minionego roku podczas rocznej odprawy, która odbyła się w lidzbarskiej siedzibie Policji.
-
Kupując nielegalnie, szkodzisz wiele razy” - wystartowała 8. odsłona kampanii edukacyjnej skierowanej do rolników
-
Dzień Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2026 roku. Dlaczego dotyczy każdego z nas
Internet stał się naturalnym środowiskiem codziennego funkcjonowania. Pracujemy online, robimy zakupy, utrzymujemy relacje, przechowujemy dokumenty, zarządzamy finansami. Dla wielu osób sieć jest dziś równie realną przestrzenią jak świat fizyczny – z tą różnicą, że zagrożenia w cyberprzestrzeni często są mniej widoczne, a przez to łatwiejsze do zlekceważenia. Dzień Bezpiecznego Internetu to moment, który przypomina, że bezpieczeństwo w sieci nie jest jednorazowym działaniem, lecz nawykiem wymagającym świadomości i systematyczności.
-
Zima wymaga rozwagi. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo
Okres zimowy, zwłaszcza w czasie utrzymujących się niskich temperatur, wiąże się z podwyższonym ryzykiem dla zdrowia i życia. Mróz, śliskie nawierzchnie oraz zamarznięte zbiorniki wodne to zagrożenia, które każdego roku prowadzą do groźnych zdarzeń i tragicznych w skutkach wypadków. Policja przypomina o konieczności zachowania rozwagi oraz zwracania uwagi na bezpieczeństwo własne i osób w naszym otoczeniu.
-
Reagujmy - wystarczy jeden telefon
Dzięki zgłoszeniu od mężczyzny mieszkającego w Niemczech policjanci pomogli 36-letniej mieszkance gminy Lidzbark Warmiński, która od dwóch dni przebywała w nieogrzewanym domu z powodu awarii pieca. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu bardzo niską temperaturę, a kobieta nie miała możliwości naprawy urządzenia ani wsparcia bliskich. Policjanci zapewnili jej bezpieczny transport do miejskiej noclegowni i poinformowali instytucje pomocowe. Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest empatia i reagowanie na sygnały świadczące o czyimś trudnym położeniu – jeden telefon może zapobiec tragedii.
-
Chodzenie po lodzie to śmiertelne zagrożenie. Apel Policji o rozsądek
Zimowe warunki sprawiają, że zamarznięte rzeki, kanały i zbiorniki wodne mogą wyglądać na bezpieczne. To jednak złudne wrażenie. W ostatnich dniach wiele osób wchodzi m.in. na zamarzniętą Motławę w Gdańsku, co ponownie zwraca uwagę na realne zagrożenia związane z poruszaniem się po lodzie.