Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w lidzbarskich placówkach

Ruszył rok szkolny, a wraz z nim policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby opowiadać o bezpieczeństwie oraz przypominać jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych, od których zależy ich bezpieczna droga do szkoły.

W poniedziałek (12.09.2022 r.) lidzbarscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych nr 3 i 4 w Lidzbarku Warmińskim. Policjanci opowiadali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły oraz powrotu do domu, przepisach ruchu drogowego zwiększających ich bezpieczeństwo, a także o zagrożeniach jakie mogą spotkać każdego z nich oraz o sposobie prawidłowego reagowania w takich sytuacjach.

Kolejne spotkania lidzbarskich dzielnicowych z dziećmi i młodzieżą odbyły się we wtorek (13.09.2022 r.)  w Szkole Podstawowej nr 4 w Lidzbarku Warmińskim. Policjanci spotkali się tam z klasami 4 - 6. Opowiadali uczniom o bezpiecznym poruszaniu się pieszo oraz jednośladami, a także o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

W poniedziałek (19.09.2022 r.) dzielnicowi odwiedzili Niepubliczną Szkołę Podstawową w Krekolach. Przeprowadzili serię spotkań z uczniami począwszy od klas przedszkolnych, aż do 8 klasy szkoły podstawowej. Rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznej drodze do szkoły oraz o odpowiedzialności prawnej osób małoletnich. We wtorek natomiast policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Runowie.

Przypominamy, że należy uczulać dzieci na fakt, że podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych nie można korzystać z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego.

bsz

 • Policjant prowadzący spotkanie z uczniami
  Policjant prowadzący spotkanie z uczniami
 • Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi
  Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi
 • Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi
  Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi
 • Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi i młodzieżą
  Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi i młodzieżą
 • Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi i młodzieżą
  Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi i młodzieżą
 • Dzielnicowi wraz z dziećmi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Krekolach
  Dzielnicowi wraz z dziećmi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Krekolach
 • Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi Szkoły Podstawowej w Runowie
  Policjanci dzielnicowi rozmawiający z dziećmi Szkoły Podstawowej w Runowie
Powrót na górę strony