Aktualności

Kolejni nieodpowiedzialni użytkownicy dróg zostali wyeliminowani

Codziennie policjanci pilnują naszych dróg i bezpieczeństwa na nich. Kolejnych dwóch użytkowników dróg odpowiedziało za popełnione wykroczenia.

We wtorek (06.09.2022 r.) około godziny 20.40 na ulicy Orneckiej w Lidzbarku Warmińskim Zespół Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim zatrzymał do kontroli kierującego 27-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zamieszkania o 53 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, jego konto kierowcy zasili 10 pkt. karnych, a nadto za popełnione wykroczenie zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Następnie w środę (07.09.2022 r.) do kontroli został zatrzymany 52-letni rowerzysta w miejscowości Kiwity, którego sposób poruszania się po drodze wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Rower został przekazany osobie wskazanej, a za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

mb

Powrót na górę strony