Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania posiadał za to sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi

Popełnianie przestępstw drogowych skutkuje spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości. W przypadku wykroczeń kierujący może zostać ukarany mandatem karnym i punktami karnymi. Policjanci codziennie ujawniają na drogach kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników.

W niedzielę (31.07.2022 r.) przed godziną 12:00 w Ornecie na ul. Braniewskiej patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym Audi. Kierującym okazał się 60-letni mieszkaniec Gdańska. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Policyjne sprawdzenie wykazało także, że kierujący posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku oraz nigdy nie posiadał nawet uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał 60-latek był niedopuszczony do ruchu z uwagi na posiadane tymczasowe tablice rejestracyjne, które straciły ważność. Policjanci ukarali mężczyznę za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Samochód został przekazany osobie wskazanej. Z przestępstw popełnionych w ruchu lądowym mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

bsz

Powrót na górę strony