Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny patrol rowerowy wyruszył w teren

Służba w ramach patroli rowerowych odbywa się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. W tym roku lidzbarscy policjanci patrolują teren miasta na jednośladach.

W środę (27.07.2022 r.) na terenie Lidzbarka Warmińskiego po raz pierwszy w tym sezonie, można było spotkać policjantów na rowerach. Byli to mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. W trakcie służby funkcjonariusze patrolowali głównie teren miasta. Podczas służby policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odpoczywających na ternie miasta, chętnie służyli pomocą turystom i oczywiście mieszkańcom. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na osoby popełniające wykroczenia porządkowe w miejscach publicznych a także na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz w ruchu odbywającym się na lokalnych ścieżkach rowerowych.

Co warto wiedzieć o patrolach rowerowych? Stróże prawa z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe. Istotna informacja jest też taka, że policjanci grupy rowerowej, będą pełnić tzw. służbę patrolową, czyli będą reagować na przestępstwa i wykroczenia oraz podejmować interwencje, nakładać mandaty i pouczać sprawców wykroczeń.

Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach, z których korzystają nasi mieszkańcy.

bsz

  • Policyjny patrol rowerowy
    Policyjny patrol rowerowy
  • Policyjny patrol rowerowy
    Policyjny patrol rowerowy
  • Policyjny patrol rowerowy
    Policyjny patrol rowerowy
Powrót na górę strony