Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów

W środę na drodze krajowej w Lidzbarku Warmińskim doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył motocyklista. W kolejnym zdarzeniu brał udział nietrzeźwy rowerzysta. Na szczęście życiu i zdrowiu obu mężczyzn nic nie zagraża.

W środę (29.06.2022 r.) tuż po godzinie 11:00 na ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód dostawczy oraz motocykl. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, 44-letni kierujący samochodem dostawczym marki Renault wyjeżdżając z jednej z posesji wymusił pierwszeństwa przejazdu dla jadącego prawidłowo 64-letniego motocyklisty. Kierujący motocyklem marki Yamaha w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem Renault gwałtownie zahamował i w rezultacie stracił panowanie nad motocyklem co skutkowało przewróceniem się pojazdu. 64-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego z urazem lewej nogi został przetransportowany do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

Również w środę po godzinie 11:00 w miejscowości Kiersnowo doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego 51-letni rowerzysta z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad jednośladem co skutkowało przewróceniem się. W wyniku upadku mężczyzna doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Życiu i zdrowi cyklisty nic nie zagraża.  Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

bsz

 

Powrót na górę strony