Aktualności

Nie mieli maseczek–trafili za kratki

W ostatnim okresie zmagamy się z kolejną falą pandemii. Dlatego policjanci patrolujący na co dzień ulice, zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają obostrzeń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia w zakresie zakrywania ust i nosa maseczką ochronną. Funkcjonariusze interweniują wobec tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Od początku wprowadzenia stanu epidemii lidzbarscy policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze jej zwalczaniem. Mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa, wzajemnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Szczególną uwagę zwracają na stosowanie środków ochrony, które mogą uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.  Niestety, pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

We wtorek (tj. 08.01.2022 r.) około godziny 10:10 lidzbarscy policjanci prewencji podjęli interwencję wobec trzech osób wychodzących ze sklepu na ul. Kopernikaw Lidzbarku Warmińskim. Powodem interwencji, był fakt niestosowania się do obowiązujących obostrzeń nakazujących zakrywanie ust i nosa maseczką ochronną. Podczas sprawdzania osób w policyjnych bazach danych okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia 173 dni kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Drugi z mężczyzn podczas interwencji zachowywał się irracjonalnie, był silnie pobudzony, nie panował nad sobą a jego źrenice były rozszerzone. Policjanci bardzo szybko ustalili powód jego zachowania. 25-latek znajdował się pod działaniem narkotyków a w wyniku sprawdzenia jego odzieży wierzchniej funkcjonariusze odnaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Użyty narkotest potwierdził, że była to marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Natomiast trzeci z mężczyzn opuścił miejsce interwencji, „wzbogacony” o mandat karny z art. 116 §1a kw. Jeszcze wczoraj 34-letni poszukiwany mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został odwieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi orzeczoną karę.  Natomiast 25-latkiem zajmą się policjanci kryminalni.

Wczoraj za kraty trafił również 57–letni poszukiwany mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości pomimo wydanego wyroku sądu do odbycia 90 dni kary pozbawienia wolności. Sam nie zmierzał się zgłosić do zakładu karnego. „Pomogli mu” w podjęciu decyzji policjanci, którzy około godziny 07:00 pojechali do miejsca jego zamieszkania i go zatrzymali a następnie przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi orzeczoną karę.   

Powrót na górę strony