Aktualności

Spotkania z dziećmi w ramach akcji Bezpieczne Ferie 2020

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Policjantka z lidzbarskiej komendy spotkała się z najmłodszymi w Lidzbarskim Domu Kultury, gdzie przeprowadziła zajęcia z uczestnikami zimowych półkolonii.

Policjanci prewencji w powiecie lidzbarskim odwiedzają kolejne półzimowiska. W trakcie spotkań rozmawiają z dziećmi, młodzieżą przypominając o zasadach bezpieczeństwa oraz jak spędzić bezpiecznie czas wolny. Jednym z takich miejsc jest Lidzbarski Dom Kultury, gdzie na półzimowisku zorganizowano dzieciom różnego rodzaju zajęcia i pokazy filmów.

Policyjny profilaktyk mł.asp. Katarzyna Chomej spotkała się z uczestnikami pólzimowiska i miała możliwość m.in. porozmawiać na temat unikania zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnej zabawy podczas trwających ferii. W czasie wolnym od zajęć, dzieci więcej czasu spędzają w domu korzystając z Internetu. Policjantka ostrzegała przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci i przekazywaniem swoich danych osobowych, czy zdjęć ze swoim wizerunkiem. Starsi uczestnicy półkolonii dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz o tym ,jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji. Najwięcej uwagi mł.asp. Chomej poświeciła zagrożeniom w ruchu drogowym. Policjantka przypominała zasady prawidłowego poruszania się po drodze oraz zachęcała do noszenia odblasków, nie tylko poza terenem zabudowanym.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Zwyciężczynią została Ola, która na ferie przyjechała do dziadków. 12-latka z Elbląga wygrała kask narciarski.

  • spotkanie z uczestnikami pólzimowiska
    spotkanie z uczestnikami pólzimowiska
  • spotkanie z uczestnikami pólzimowiska
    spotkanie z uczestnikami pólzimowiska
  • spotkanie z uczestnikami pólzimowiska
    spotkanie z uczestnikami pólzimowiska
Powrót na górę strony