Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” - lidzbarscy policjanci zaingaurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Początek nowej policyjnej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. W ramach inauguracji przedsięwzięcia policjanci z lidzbarskiej komendy spotkali się z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Lidzbarku Warmińskim. Tematem rozmów były zagrożenia płynące z eksperymentowania ze środkami odurzającymi i substancjami niewiadomego pochodzenia.

Na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne, rozmawiali wczoraj policjanci z lidzbarskiej komendy. Była to inauguracja kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pn.„Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom.


 

  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
Powrót na górę strony