Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz samoobrony i technik interwencyjnych podczas Otwartych Jednostek Policji w lidzbarskiej komendzie

W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim odbyło się kolejne już spotkanie uczniów w ramach projektu „Otwarte Jednostki Policji – do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie”. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście - sierż. sztab. Rafał Czerniewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Krystian Archacki Mistrz Polski w Karate Kyokushin z Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin, którzy zaprezentowali młodzieży pokaz i trening technik samoobrony.

Celem spotkań podczas Otwartych Jednostek Policji jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, nauczanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie demoralizacji i przestępczości, a także przybliżenie roli i pracy Policji.
Podczas spotkań goście mogą zobaczyć komendę, policyjny sprzęt, środki transportu i wyposażenie policjanta oraz porozmawiać z policjantami na temat zagrożeń i pracy w policji.
Wczoraj w lidzbarskiej komendzie odbyło się kolejna edycja spotkania z uczniami dotycząca bezpieczeństwa a w szczególności: umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i umiejętności zachowania się w takich sytuacjach. Spotkanie zorganizowali policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego lidzbarskiej komendy. To oni zaprosili też do udziału sierż. sztab. Rafała Czerniewskiego oraz Krystiana Archackiego aktualnego Mistrza Polski w Karate Kyokushin. Sierż. sztab. Rafał Czerniewski na co dzień pracuje w wydziale interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjant od 8 roku życia trenuje karate. Jest wieloletnim zawodnikiem i licencjonowanym instruktorem.
Młodzież z zainteresowaniem obejrzała prezentowane przez zaproszonych gości techniki walki oraz pokaz samoobrony. Zajęcia poprzedzone zostały teoretycznym wykładem dotyczącym bezpiecznych zachowań i zasad postępowania w sytuacji, gdy staniemy się ofiarą przestępstwa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli też w pogadance z policjantami i chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno procesu rekrutacji, jak i pełnienia służby w policji. Wiele osób pytało o pokonywanie barier na poszczególnych etapach rekrutacji i możliwości podnoszenia swoich szans poprzez zdobywanie nowych umiejętności.

 

  • spotkanie Otwarte Jednostki Policji
  • pokaz samoobrony

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.14 MB)

Powrót na górę strony