Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży – jeden z mężczyzn usłyszał 5 zarzutów

Szybkie i zdecydowane działanie lidzbarskich kryminalnych doprowadziło do zatrzymania dwóch sprawców kradzieży sklepowej, której mężczyźni dokonali kilka godzin wcześniej. Zbyteczne było przekonanie o pozostawaniu bezkarnym wobec popełnionych wcześniej kradzieży. Bowiem jeden z mężczyzn usłyszał aż 5 zarzutów kradzieży, których dokonywał jeszcze w 2022 roku.

We wtorek (24.01.2023 r.) rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu w jednym z lidzbarskich marketów. Wartość skradzionego towaru wynosiła ponad 1100 zł. Policjanci ustalili pojazd, którym sprawcy przyjechali i odjechali ze sklepowego parkingu. Poszukiwania rabusiów nie trwały długo. Kryminalni namierzyli pojazd, który zatrzymali do kontroli, a w pojeździe zastali znanego im z wcześniejszych kradzieży 44-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego oraz jego 57-letniego kolegę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W środę
57-letni lidzbarczanin usłyszał zarzut kradzieży alkoholu na łączną kwotę ponad 1100 zł. Natomiast 44-latek usłyszał aż 5 zarzutów kradzieży dokonywanych zarówno w sklepach, drogeriach, jak i na szkodę osoby prywatnej, w okresie od 10 grudnia 2022 roku do 24 stycznia 2023 roku, o łącznej wartość blisko 7900 zł. Mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach recydywy, co oznacza zaostrzenie wymiaru kary.

(bsz)

Powrót na górę strony