Aktualności

Weekend na drogach powiatu lidzbarskiego

Zimowe warunki na drogach wymusiły na kierowcach zachowanie większej ostrożności. Podczas weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali jednak na miejscu kilku kolizji, które na szczęście okazały się niegroźne dla ich uczestników.

W sobotę (21.01.2023 r.) o godzinie 10:15 na trasie Lidzbark Warmiński – Markajmy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący Toyotą 27-latek, który podróżował z 58-letnią kobietą, jadąc w kierunku Markajm, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zderzył się z prawidłowo jadącą z naprzeciwka 46-letnią kierującą osobową Toyotą. Kierowcy byli trzeźwi. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. 27-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1050 zł. Policjanci, z uwagi na uszkodzenia zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Także w sobotę, około godziny 15:00 na drodze wojewódzkiej nr 507, na trasie Karbowo – Lubomino 29-letnia kierująca osobowym Seatem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzyła w drzewo, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta podróżowała sama, była trzeźwa. Na miejscu 29-latka została zbadana przez ratowników medycznych, nie odniosła obrażeń. Kierująca została pouczona, policjanci z uwagi na uszkodzenia zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

W niedziele (22.01.2023 r.) rano na trasie Orneta – Pasłęk doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący 51-letni kierujący Audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący został pouczony przez policjantów.

(bsz)

Powrót na górę strony