Aktualności

Policjanci spotykają się z uczniami aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych

Czas ferii zimowych to czas, w którym dzieci i młodzież mogą odpocząć od obowiązków szkolnych. Wypoczynek jest udany, kiedy jest bezpieczny. Znając zasady bezpiecznego spędzania czasu dzieci będą mogły spędzić ferie bez niebezpiecznych przygód, aby po dwóch tygodniach wrócić do szkół z naładowanymi bateriami. Policjanci spotykają się z dziećmi w szkołach na terenie całego powiatu aby rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

Tematyka bezpieczeństwa to obszerne zagadnienie. Policjanci dostosowują omawiane zagadnienia do grup wiekowych dzieci, z którymi mają przyjemność rozmawiać. Nie jest łatwo, ponieważ dzieci, szczególnie te najmłodsze zadają wiele nieoczekiwanych pytań, na które odpowiadają nasi policjanci.

O czym rozmawiamy z najmłodszymi?

Podczas spotkań z najmłodszymi klasami szkół podstawowych policjanci podpowiadają dzieciom jak wybrać bezpieczne miejsce do np. jazdy na sankach, ostrzegają przed wchodzeniem na lód, oraz przypominają schemat działania w przypadku gdyby lód się załamał. Co za tym idzie omawiają z dziećmi w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc i służby ratunkowe. Nie brakuje tak ważnych kwestii jak bezpieczeństwo dzieci będących uczestnikami ruchu, zaznaczając jak ważne są elementy odblaskowe. Policjanci przestrzegali przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i podczepianiem sanek do samochodów.

Starszaki powinny wiedzieć trochę więcej

Na spotkaniach z młodzieżą policjanci opowiadają o cyberzagrożeniach, które są wszechobecne i mogą stwarzać zagrożenie również dla nich. Mundurowi opowiadają o powszechnym zjawisku „hejtu” w Internecie, które może występować szczególnie wśród rówieśników oraz podpowiadają gdzie młodzież i dzieci powinny szukać pomocy. Starsi uczniowie dowiadują się także o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz o tym jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji.

(bsz)

 • Policjant wraz z uczniami SP w Runowie
  Policjant wraz z uczniami SP w Runowie
 • Policjant wraz z uczniami SP w Kiwitach
  Policjant wraz z uczniami SP w Kiwitach
 • Policjanci podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu w Lubominie
  Policjanci podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu w Lubominie
 • Policjanci podczas spotkania z dziećmi
  Policjanci podczas spotkania z dziećmi
 • Policjanci podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu w Lubominie
  Policjanci podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu w Lubominie
Powrót na górę strony