Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie drogowe

Mimo licznych apeli, działań profilaktycznych niestety wciąż są osoby, które będąc pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu. Jednak wzmożone działania policjantów ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących przynoszą skutki. W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.

W piątek (13.01.2023 r.) w Lubominie policjanci ogniwa ruchu drogowego kontrolowali 42-letniego kierującego osobową Skodą. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci przekazali samochód, którym jechał mieszkaniec Gminy Lubomino trzeźwej osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

Również w piątek, przed północą, w Lidzbarku Warmińskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierującego Oplem. Już podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, co potwierdził wynik badania stanu trzeźwości, który wykazał 1,5 promila alkoholu organizmie kierującego. Pojazd, którym kierował 34-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński został przekazany trzeźwej osobie wskazanej. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W sobotę (14.01.2023 r.) w Ignalinie policjanci kontrolowali 51-letniego kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci przekazali rower, którym kierował 51-latek trzeźwej osobie wskazanej. Przejażdżka z alkoholem krążącym w organizmie okazała się dla kierującego kosztowna, ponieważ został on ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

(bsz)

Powrót na górę strony