Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w dniu wolnym od służby udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwej kobiecie

Asp. Mirosław Saliński udowodnił, że policjantem jest się nawet w dniu wolnym. W sobotę, będąc na stacji paliw w Wozławkach udaremnił dalszą jazdę 45-latce, która pijana przyjechała na stację, gdzie dokupiła jeszcze kolejny alkohol.

W sobotę (14.01.2023 r.) około południa policjant Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim przebywał na stacji paliw w Wozławkach, w powiecie bartoszyckim. Będąc w sklepie zauważył, że weszła do niego kobieta, która miała problemy z utrzymaniem równowagi. Kobieta kupiła alkohol, wyszła na parking i wsiadła do samochodu chcąc odjechać. Widząc to policjant natychmiast przystąpił do działania, wyszedł na parking i udaremnił kobiecie próbę odjechania. Podczas rozmowy z policjantem kobieta powiedziała, że przyjechała na stację paliw z pobliskiej miejscowości. Asp. Mirosław Saliński w rozmowie wyczuł od 45-latki alkohol wobec tego na miejsce wezwał patrol policji. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 2 promile alkoholu w jej organizmie. Okazało się również, że kierująca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach, który był następstwem właśnie kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Kobieta odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych użytkowników drogi — innych kierowców, rowerzystów czy osób pieszych.

Asp. Mirosław Saliński jest policjantem od 12 lat. Zatrzymana przez policjanta kierująca jest już
4 kierowcą, któremu funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udaremnił dalszą jazdę pod wpływem alkoholu.

Lidzbarscy policjanci swoją postawą udowadniają, że służba w Policji to nie zwykła praca. To misja, służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy policjanci są na służbie, czy mają dzień wolny, reagują na łamanie prawa, porządku publicznego i ratują ludzkie życie.

(bsz)

Powrót na górę strony