Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy, bo rażąco przekroczył prędkość

Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! To częste apele powtarzane przez policjantów. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach.

Główną przyczyną wypadków drogowych w dalszym ciągu jest prędkość. Dlatego policjanci apelują o  ściągnięcie nogi z gazu. Policjanci nie pobłażają kierującym nie stosującym się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (tj. 19.10.2020 r.) patrol ruchu drogowego nadzorował drogę wojewódzką nr 507 w miejscowości Henrykowo. Policjanci dokonywali pomiaru prędkości jazdy kierujących. Około godziny 12:45 kontroler ruchu drogowego zatrzymał kierującego pojazdem marki Volkswagen T5, który przekroczył prędkość. 48-letni kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 93 km/h na ograniczeniu do 40 km/h.
Mieszkaniec powiatu braniewskiego został ukarany mandatem karnym kredytowanym, 10 punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy za pokwitowaniem na 3-ce.

Dzień wcześniej w tym samym miejscu inny kierujący, również stracił prawo jazdy na 3-ce. Jak widać kierujący nie respektują obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości do 40 km/h.

 

Powrót na górę strony