Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWAŚNA CYTRYNA DLA OSÓB ŁAMIĄCYCH PRZEPISY

Policyjny profilaktyk wraz policjantami ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili akcję "Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina". W trakcie akcji policjanci rozmawiali o głównych przyczynach wypadków drogowych, czyli prędkość. Sprawcy wykroczeń karani byli cytrynką i pouczeniem.

W piątek (tj.18.09.2019) lidzbarski profilaktyk wraz z policjantami ruchu drogowego po raz kolejny  uczestniczył w działaniach prędkość. Działania prowadzone w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności (Dni Bezpieczeństwa w ruchu drogowym) więcej o akcji https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/72684,Road-Safety-Days-Zyj-i-pozwol-zyc-innym.html

W trakcie działań przeprowadzono akcję „żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. W trakcie działań policjanci przypominali kierującym o zasadach bezpieczeństwa i głównych przyczynach wypadków drogowych, czyli prędkość, nieprawidłowym wyprzedzaniu, zachowaniu wobec pieszych. Osobom łamiącym przepisy ruchu drogowego przekazywali cytrynę i pouczenie. Działania odbywały się na drodze wojewódzkiej nr 513 w ciągu ulicy Orneckiej w Lidzbarku Warmińskim. Tylko w ciągu kilkunastu minutowej akcji, kilka osób mogło sobie przypomnieć jak smakuje cytryna. 

 

 

Powrót na górę strony