Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania "Listopadowy weekend"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęli działania pn."Listopadowy weekend". Wzmożona akcja potrwa łącznie przez 4 dni do 11 listopada. Ich celem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom drogi bezpieczeństwa w ruchu.

Głównym zadaniem policjantów będzie ułatwianie ruchu pojazdom na drogach. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na stan trzeźwości kierowców, a także na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych - m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.

Podczas wyjazdów weźmy też pod uwagę warunki pogodowe na drodze, które w każdym momencie mogą ulec pogorszeniu. Opady deszczu, mgły, przymrozki i śliska jezdnia to czynniki, które każdy kierowca musi brać pod uwagę o tej porze roku.

Warto zadbać o stan techniczny pojazdu i dobrze zaplanować trasę wyjazdu. Pamiętajmy też o jednej z ważniejszych zasad w ruchu drogowym, czyli o zasadzie ograniczonego zaufania.

Przed wyjazdem powinniśmy także pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu naszego domu czy mieszkania. Pozamykajmy dokładnie okna i drzwi, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych. Nie pozostawiajmy w mieszkaniu wartościowych przedmiotów, czy gotówki.

 

Powrót na górę strony