Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna „wpadka” zakończy się dla kierowcy utratą uprawnień

W połowie września br. 57-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, gdy kierując autem przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mimo to w okresie 3-miesięcznego zatrzymania dokumentu mężczyzna postanowił nadal kierować pojazdem. Dziś lidzbarscy policjanci udaremnili mu dalszą podróż. Teraz zgodnie z przepisami mężczyźnie zostanie przedłużony zakaz prowadzenia pojazdów do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dziś (06.11.19) przed godziną 11.00 na drodze krajowej nr 51 lidzbarski patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Pojazd, którym kierował mężczyzna miał niesprawne oświetlenie.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 15 września br. w Iławie 57-latek kierując autem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zgodnie z przepisami stracił on wtedy dokument prawa jazdy na 3 miesiące.

Mimo to, w trakcie obowiązywania 3-miesięcznego okresu zatrzymania dokumentu mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę i nadal kierował autem. Dzisiejsza kontrola drogowa lidzbarskich mundurowych zakończyła się dla 57-latka przedłużeniem okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

 

Powrót na górę strony