Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” – w powiecie lidzbarskim

Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo – pod takim hasłem w całej Polsce policjanci ruchu drogowego zwracają uwagę na to, jak ważne jest oświetlenie pojazdu. Jesienią i zimą światła aut i małe światełka pieszych - odblaski nabierają szczególnego znaczenia.

W okresie jesienno - zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura - deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Każda usterka może skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo przeciwnie - niesprawnymi światłami można wręcz „ oślepić” nadjeżdżających z naprzeciwka.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego to suma wielu składników. Na drogach przecinają się ścieżki użytkowników aut i pieszych. Infrastruktura drogowa, warunki atmosferyczne, stan psychofizyczny użytkowników ruchu drogowego, stan techniczny pojazdów, stosowanie się do przepisów ruchu wpływają na sytuację na drodze. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by na drogach było bezpiecznie.

W tym celu Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim włącza się przy udziale właścicieli stacji diagnostycznych w ogólnopolską kampanię Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Przez najbliższe tygodnie funkcjonariusze będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Policjanci będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem. Jeśli oświetlenie pojazdu nie odpowiada warunkom technicznym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

W dwie kolejne soboty listopada – 16 i 23, kierujący na wybranych stacjach diagnostycznych będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu poza wyznaczonym terminem badania technicznego.

W powiecie lidzbarskim są to punkty :

- Stacja Kontroli Pojazdów Grzegorz Kabała Lidzbark Warmiński ul. Olsztyńska 6

( godziny otwarcia 8:16, sobota 7:19)

- Stacja Kontroli Pojazdów Stanisław Fiedorowicz PKS Orneta ul. 1 Maja 78

(godziny otwarcia 8:16)

- Stacja Kontroli Pojazdów Krzysztof Deluga Lidzbark Warmiński ul. Wiejska 93

(godziny otwarcia 7:19, sobota 7:15)

- Stacja Kontroli Pojazdów Stanisław Kogowski Orneta ul. Gdańska 23

( godziny otwarcia 8:19, sobota 9:14)

Powrót na górę strony