Policyjne działania „Prędkość” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Prędkość”

Dziś lidzbarscy policjanci włączają się w wojewódzkie działania pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Na drogach powiatu lidzbarskiego od początku 2019 r. do chwili obecnej doszło do 14 wypadków i ponad 280 kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosły 2 osoby, a 13 uczestników zostało rannych. Jak pokazują policyjne statystyki główna przyczyna zdarzeń w dalszym ciągu pozostaje taka sama - niedostosowanie prędkości.   

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi i dotarcie do celu podróży.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, dotykają innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony