Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują ! Nie daj się okraść, zachowaj ostrożność na cmentarzu!

Lidzbarscy policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców i gości odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach. Koniec października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do minionych lat, do wspomnień, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, o wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą. Pamiętajmy, że w tym okresie wraz ze wzrostem natężenia ruchu drogowego, na cmentarzach i ulicach wzrasta aktywność drobnych złodziei liczących na naszą nieuwagę i łatwy zysk.

Ostatnie dni października to czas, kiedy większość mieszkańców odwiedza nekropolie. Porządkujemy groby, wspominamy bliskich. Często pogrążeni w zadumie zapominamy o własnym bezpieczeństwie.

Pamiętajmy ! W tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży. Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele, czy telefony komórkowe. Tracimy pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe. Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który tylko czeka na taką sytuację. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.

Zostawiając samochód na parkingu zadbajmy również o to, by nie pozostały w nim żadne wartościowe przedmioty. Mogą one stać się łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast Policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności.

Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Przede wszystkim jednak bądźmy czujni. - Nasza czujność to bardzo skuteczna broń przeciwko złodziejom.

Powrót na górę strony