Odizolowali sprawców awantury domowej - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odizolowali sprawców awantury domowej

Lidzbarscy i orneccy policjanci zatrzymali dwóch awanturników, po tym jak zachowywali się agresywnie wobec członków swoich rodzin. Obaj mężczyźni byli pijani. To kolejne takie przypadki, kiedy policjanci interweniują, by odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiary.

Wczoraj (28.11.18) przed godziną 17.00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został zaalarmowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Kiwity.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania, awantura jeszcze trwała. Jak się okazało 58-latek wszczął kłótnię z żoną. Zachowywał się wobec niej agresywnie, wyzywał, szarpał i wyganiał z mieszkania.

Funkcjonariusze zatrzymali agresora w policyjnym areszcie. 58-latek był pijany. W rozmowie z pokrzywdzoną mundurowi ustalili, że taka sytuacja ma miejsce w jej rodzinie od kilku lat.

Kolejny raz policjanci interweniowali po godzinie 18.00 w jednej z rodzin na terenie gminy Lubomino. Tam pod wskazanym adresem orneccy mundurowi zastali pijanego 44-latka, który w obecności trójki nastoletnich dzieci wyzywał żonę i szarpał ją za ubrania. Podczas interwencji awanturnik zachowywał się agresywnie i próbował uderzyć pokrzywdzoną. Mieszkaniec gminy również trafił do policyjnej celi.

Obie pokrzywdzone rodziny zostały objęte procedurą Niebieskiej Karty. Wiąże się to z systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie mężczyzny.