Pijany, dachował w przydrożnym rowie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, dachował w przydrożnym rowie

Przed sądem odpowie 62-letni kierowca toyoty, który wjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd na dach. Jak się okazało mieszkaniec gminy był pijany. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. 62-latek oprócz ogólnych obrażeń ciała doznał urazu ręki i głowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.11.18) po godzinie 11.00 na drodze krajowej nr 51 Lidzbark Warmiński – Bartoszyce, w miejscowości Samolubie.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 62-letni kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie. Mężczyzna jechał sam. Z ogólnymi obrażeniami ciała, urazem ręki i głowy kierujący został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. 62-latek stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.