Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś na drogach powiatu działania "Prędkość"

"Prędkość" - pod tą nazwą prowadzone są działania policjantów drogówki z powiatu lidzbarskiego. Funkcjonariusze będą kontrolować to, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych działań jest zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie działań funkcjonariusze lidzbarskiej drogówki wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechaćźniej, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników.

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu lidzbarskiego potrwa od rana do późnych godzin wieczornych.