Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbarscy policjanci podsumowali działania „Alkohol i Narkotyki”

W miniony weekend od wczesnych godzin porannych policjanci lidzbarskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu krajowe działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem akcji było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

 

 

Działania ogólnokrajowe "Alkohol i Narkotyki" prowadzone były na terenie powiatu lidzbarskiego w sobotę (09.06.18) od godziny 6:00 do niedzieli (10.06.18) do godziny 6:00. Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

Podczas akcji policjanci skontrolowali 518 kierujących. Podczas trwania działań policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, w tym 1 rowerzystę. Badanie u kierującego jednośladem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.