Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierował ciągnikiem. Został zatrzymany przez policjantów

Policyjna kontrola po raz kolejny uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Tym razem do niechlubnego grona dołączył 58-letni traktorzysta. Mieszkaniec gminy Kiwity jechał ciągnikiem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania a jego pojazd nie ma aktualnego ubezpieczenia OC i nie jest dopuszczony do ruchu.

W miniony piątek (14.07.2017) po godz. 15:00 policjanci patrolowo – interwencyjni zauważyli na trasie Kiwity – Lidzbark Warmiński traktorzystę, który zjeżdżał pojazdem na przeciwległy pas ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierujący, mieszkaniec gminy Kiwity prowadził pojazd na podwójnym gazie. Badanie wykazało w organizmie 58-latka blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania w systemach, policjanci ustalili, że 58-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie miał aktualnego ubezpieczenia OC i był niedopuszczony do ruchu.
Zatrzymany mężczyzna nie był zadowolony z policyjnej kontroli i miał pretensje do mundurowych, że czepiają się porządnych obywateli, zamiast zatrzymywać złodziei. Mieszkaniec gminy nie uniknie odpowiedzialności i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.