Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze promują bezpieczne zachowania nad wodą

Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego KPP w Lidzbarku Warmińskim wspólnie ze Strażą Miejską, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach nad wodą z półkolonistami.

Z chwilą rozpoczęcia sezonu wakacyjnego policjanci promują wśród wypoczywających zasady bezpiecznego wypoczynku. Tym razem w spotkaniu z lidzbarskimi policjantami i funkcjonariuszem Straży Miejskiej uczestniczyła grupa półkolonistów z projektu „Lato w mieście” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, a zorganizowanego przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim.

Z racji swojej pracy funkcjonariusze mają największą wiedzę w kwestiach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Swoim doświadczeniem, a zarazem pasja dzielą się z najmłodszymi, aby uchronić ich przed niebezpieczeństwem. Mundurowi przypominają o tym jak mądrze wypoczywać nad wodą, gdzie najczęściej popełniamy błędy i jak zareagować w sytuacji zagrożenia.
Podczas rozmów przypomniano uczestnikom o zasadach bezpiecznego zachowania, poruszono temat bezpieczeństwa na drodze, napotykania obcych agresywnych zwierząt oraz przypadków kontaktu z nieznajomymi. Policjanci sprawdzili wiedzę najmłodszych w zakresie znajomości numerów alarmowych oraz sposobu zachowania w razie niebezpieczeństwa. Przeprowadzony ,,sprawdzian” dzieci zdały celująco, zadziwiając policjantów posiadaną wiedzą.

Wskazówki i porady na pewno przydadzą się dzieciom, które będą korzystać z uroków wakacji. Na koniec spotkania najmłodsi uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy opaski bezpieczeństwa i ulotki informacyjne dotyczące bezpieczeństwa.