Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

34-latek kierował i odpowie przed sądem. Jego partnerka była pasażerką i dostała mandat

Kara trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna grożą 34-letniemu mieszkańcowi Bartoszyc, który kierował autem mimo orzeczonego zakazu. Jego partnerka – pasażerka została ukarana mandatem za to że, pozwoliła, by mężczyzna wsiadł za kierownicę.

Wczoraj (09.02.17) wieczorem policjanci lidzbarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Mężczyzna podczas jazdy na terenie miasta używał świateł drogowych.

Podczas sprawdzania w systemie policjanci ustalili, że 34-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został orzeczony wobec mieszkańca Bartoszyc przez sąd na okres 10-lat,do 2018 r. za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec Bartoszyc odpowie teraz za niestosowanie się do orzeczenia sądu, za co grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci 300 zł mandatem ukarali także partnerkę mężczyzny, która choć wiedziała, że 34-latek nie ma uprawnień do kierowania autem, wsiadła z nim do samochodu i pozwoliła, by je prowadził.