Wjechał w wysepkę na rondzie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał w wysepkę na rondzie

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło Na rondzie Generała Władysława Sikorskiego w Lidzbarku Warmińskim. Kierujący skodą jadący od strony ulicy Olsztyńskiej utracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę oddzielającą pasy jezdni. Był nietrzeźwy. Za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

W sobotę (tj. 24.10.2020r.) około godziny 04:20 policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego na rondo Generała Władysława Sikorskiego w Lidzbarku Warmińskim.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-letni kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia  jadąc ulicą Olsztyńska od stron ronda z ul. Wiejską, na prostym odcinku drogi utracił panowanie i wjechał w wysepkę oddzielającą pasy jezdni

W momencie przyjazdu policjantów, kierujący był poza pojazdem, próbował zepchnąć pojazd ze wzniesienia. Jak się okazało, powodem zdarzenia był fakt, iż  kierujący był pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 1,66 promila alkoholu w organizmie.

Teraz biegły na podstawie retrospekcji określi jaką wartość alkoholu posiadał zatrzymany 23-latek w momencie kierowania pojazdem. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdem. Miał je zaledwie pół roku.
 

W niedługim czasie będzie się on tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem


Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kara ta jest w przedziale od 5000 zł do 100 000 zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od  10 tys. zł.

 

Powrót na górę strony