Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzystki. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Na ul. Poniatowskiego została potrącona 17-letnia rowerzystka. Jak wynika z pierwszych informacji ustalonych na miejscu wypadku, kierujący alfa romeo zjeżdżając z głównej drogi w osiedlowa ulicę uderzył w przejeżdżającą na rowerze nastolatkę. 17-latka została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Dokładne okoliczności i przebieg tego wypadku wyjaśniają lidzbarscy policjanci.

Wczoraj (07.11.19) kilka minut po godzinie 16.00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczną informację o zdarzeniu drogowym na ul. Poniatowskiego. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 17-latka jechała na rowerze za matką. Kiedy obie przecinały drogę dojazdową do osiedla, z głównej drogi zjechał kierujący osobową alfą i uderzył w jednoślad 17-latki. Pokrzywdzona spadła z roweru i przewróciła się na ziemię. Przez załogę karetki pogotowia nastolatka została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.

Policjanci poddali badaniu kierującego alfą, mieszkaniec Bartoszyc był trzeźwy. Śledczy zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu zdarzenia, a technik kryminalistyki sporządził oględziny i dokumentację fotograficzną. Obecnie na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania czy dochodzenia do przejść dla pieszych. W takich sytuacjach kierowcy powinni zdjąć nogę z pedału gazu, a piesi i rowerzyści upewnić się czy mogą bezpiecznie przejść/przejechać na drugą stronę ulicy.

 

Powrót na górę strony