Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbarscy policjanci podsumowują działania ZNICZ 2019

Lidzbarscy policjanci podsumowali działania ZNICZ 2019. W ciągu ostatnich pięciu dni funkcjonariusze interweniowali wobec 4 niegroźnych zdarzeń drogowych. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 1 dokument prawa jazdy.

Lidzbarscy policjanci podsumowali czas intensywnej pracy jaką wykonali podczas działań prewencyjnych ZNICZ 2019. Działania realizowane były na terenie całego kraju i trwały od 31 października.

Na głównych drogach dojazdowych do miasta oraz w okolicach wszystkich cmentarzy policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy dbali o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwie podróżujących. Uwaga policjantów skupiona była na ujawnianiu nieodpowiedzialnych zachowań kierowców i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Przez 5 dni wzmożonej pracy lidzbarscy policjanci skontrolowali ponad 200 pojazdów. W tej grupie mundurowi ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących.

31 października br. przed godz. 12.00 w m. Lubomino patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki BMW. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości mundurowi ustalili, że 26-letni kierowca jest pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 0,60 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Z kolei wczoraj (03.11.19) około godz. 9.00 policyjny patrol zatrzymał na drodze wojewódzkiej nr 511 w m. Jagodów kierującego volkswagenem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 42-letniego mieszkańca gminy Bartoszyce blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał mundurowym, ze zanim wsiadł za kierownicę pojazdu wypił 4 piwa. Dla 42-latka policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Funkcjonariusze w obu przypadkach uniemożliwili dalszą jazdę kierującym, a ich a pojazdy przekazali osobom przez nich wskazanym.

W 4 przypadkach stróże prawa zatrzymali dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów. W ciągu wymienionego okresu policjanci obsługiwali 4 zdarzenia drogowe. Policjanci od czwartku do niedzieli nałożyli na kierujących łącznie 48 mandatów karnych, z czego 30 za pzrekroczenie dopuszczalnej prędkości.

 

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się.

 

 

  • policjanci podczas działań ZNICZ
    policjanci podczas działań ZNICZ
  • policjanci podczas działań ZNICZ
    policjanci podczas działań ZNICZ
Powrót na górę strony