Jechał za szybko i uderzył w słup - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko i uderzył w słup

Jadąca w Ornecie w kierunku Lidzbarka Warmińskiego ciężarowa cysterna wpadła w poślizg i zatrzymała się na słupie energetycznym. Pojazd stanął w poprzek drogi na jednej z głównych ulic miasta, blokując ruch kołowy na blisko 2 godziny. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś (08.01.19) kilka minut po godzinie 10.00 na ulicy 1 Maja w Ornecie. Tam, jak wynika z ustaleń policyjnych drogowców kierujący cysterną 63-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Kierowca tracąc kontrolę nad pojazdem uderzył w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na słupie energetycznym, stawiając pojazd w poprzek drogi.

Na szczęście w momencie zdarzenia nie było w pobliżu osób pieszych. Kierujący nie wymagał opieki medycznej. Jechał sam, był trzeźwy.

Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mieszkańca województwa pomorskiego mandatem karnym.

O zachowanie szczególnej ostrożności na drogach z powodu trudnych warunków apelują cały czas do kierowców policjanci. Kierowcy bądźcie ostrożni! Miejscami jest naprawdę ślisko. Nie zmienimy warunków jakie przynosi nam aura, natomiast mamy wpływ na nasze zachowanie na drodze.