Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego na pasach. Zachowajmy szczególną ostrożność

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego z ogólnymi obrażeniami ciała i urazem nogi do szpitala trafił pieszy uczestnik ruchu. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującego oplem. Szczegóły zdarzenia ustalają lidzbarscy policjanci.

Wczoraj (04.12.18) kilka minut przed godziną 11.00 w Lidzbarku Warmińskim na ulicy Świętochowskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Skierowany na miejsce patrol prewencji ustalił wstępnie, że kierujący pojazdem m -ki Opel Corsa, 72-latek nie zachował należytych środków ostrożności i potrącił prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych 77-latka. Mieszkaniec miasta z ogólnymi obrażeniami ciała oraz urazem nogi został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach.

Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu, czynności wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Policjanci ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Kierowco, dojeżdżając do przejścia dla pieszych zwolnij i zwróć uwagę czy żaden pieszy nie zmierza na pasy. Czasem lepiej wcześniej zatrzymać się przed pasami i upewnić czy nikogo nie ma w pobliżu, tak by nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo i nie wywoływać niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.