Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbarscy policjanci podsumowują działania ZNICZ 2018

Lidzbarscy policjanci podsumowali działania ZNICZ 2018. W ciągu ostatnich pięciu dni funkcjonariusze interweniowali wobec 10 zdarzeń drogowych. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców, i zatrzymali 4 dokumenty prawa jazdy.

Lidzbarscy policjanci podsumowali czas intensywnej pracy jaką wykonali podczas działań prewencyjnych ZNICZ 2018. Działania realizowane były na terenie całego kraju i trwały od 31 października do 04 listopada.

Na głównych drogach dojazdowych do miasta oraz w okolicach wszystkich cmentarzy policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy dbali o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwie podróżujących. Uwaga policjantów skupiona była na ujawnianiu nieodpowiedzialnych zachowań kierowców i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Przez 5 dni wzmożonej pracy lidzbarscy policjanci skontrolowali 74 pojazdy. W tej grupie mundurowi ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. W 8 przypadkach stróże prawa zatrzymali dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów. 4 kierowcom policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy.

W ciągu wymienionego okresu policjanci obsługiwali 10 zdarzeń drogowych. W zdecydowanej większości były to kolizje, jednak nie obyło się bez wypadku, w którym poszkodowana została 8-latka z Ornety.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych, wokół cmentarzy i w okolicy przebudowy ronda przy ulicy Wyszyńskiego. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się.