Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy uwaga na zwierzęta. Coraz więcej zdarzeń z ich udziałem

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu. Skutki takiego zderzenia mogą być katastrofalne

Wczoraj (04.11.18) kilka minut po godz. 16.00 na trasie Lidzbark Warmiński – Bartoszyce w okolicach m. Rogóż kierująca nissanem uderzyła w dwa jelenie. 32-latka z województwa dolnośląskiego jechała z córką. Na szczęście obie panie nie ucierpiały w tym zdarzeniu.

Warto zaznaczyć, że znaczna ilość dróg w powiecie lidzbarskim przebiega przez tereny leśne i bardzo często krzyżuje się z naturalnymi szlakami migracyjnymi zwierząt.

Policyjne statystyki wskazują, że to właśnie w okresie jesiennym częściej niż zwykle dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Lidzbarscy policjanci przypominają o tym, aby podczas przemierzania odcinków leśnych zdjąć nogę z gazu i nie lekceważyć znaków ostrzegających przed zwierzyną leśną.


Kierowco - nie ignoruj znaku „Uwaga dzikie zwierzęta” i podczas przejeżdżania przez kompleksy leśne lub w ich pobliżu zachowaj szczególną ostrożność ponieważ niespodziewanie na drodze może pojawić się zwierzę, które możesz potrącić.

Pamiętaj!!!

  • zdarzenie z udziałem zwierzyny może być powodem uszkodzeń ciała a nawet spowodować śmierć użytkowników ruchu,

  • przejeżdżając przez tereny leśne ogranicz prędkość,

  • nie próbuj omijać zwierzęcia znajdującego się na pasie drogi, które spłoszone może wpaść pod koła samochodu. Zatrzymaj się!

W przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem zwierzęcia należy skontaktować się z policją pod nr 112.