Samochodowe domino na K-51 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowe domino na K-51

Na trasie Lidzbark Warmiński – Bartoszyce na 26 km drogi K-51 zderzyły się cztery pojazdy : dwa samochody ciężarowe, samochód dostawczy i osobowe renault. Na szczęście niegroźnie ranne zostały tylko dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (02.11.18) na trasie Lidzbark Warmiński – Bartoszyce, między miejscowościami Samolubie – Osieka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń lidzbarskiej policji, pojazd osobowy wywołał efekt domina. Kierujący volkswagenem zanim wykonał manewr skrętu w lewo zatrzymał się, za nim zatrzymał się kierujący fordem transitem i dostawczym dafem. Jadący jako 3 pojazd kolejny dostawczy daf nie wyhamował i wpadł do rowu. Kolejny 4 kierujący osobowym renault uderzyło w dostawczego dafa.

W zderzeniu 4 pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby. 40-letni kierowca dafa i 62-letnia pasażerka renault zostali przetransportowani do szpitala w Bartoszycach.

Na miejscu wypadku trwały kilkugodzinne utrudnienia. Po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, pojazdów oraz zabezpieczeniu śladów ruch został wznowiony.