Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył znajomego. Musi liczyć się z konsekwencjami

Kara pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Lidzbarka Warmińskiego. Mężczyzna na tyle mocno uderzył znajomego, z którym pił alkohol, że połamał mu nos. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec 33-latka policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło 25 października br. Wówczas jak ustalili lidzbarscy kryminalni podejrzany z pokrzywdzonym pili razem alkohol. W pewnym momencie bez powodu 33-latek uderzył pięścią w twarz swojego kompana. Kiedy ten ocknął się i wyjął z kieszeni telefon, napastnik ponownie zaczął bić i kopać pięściami po ciele pokrzywdzonego mężczyznę. W wyniku uderzeń pokrzywdzony mieszkaniec miasta doznał złamania nosa i licznych zasinień.

Pokrzywdzony nie znał personaliów swojego znajomego. Ale kwestią czasu było zatrzymanie 33-latka. Już w miniony poniedziałek mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nie potrafił wyjaśnić policjantom motywów swojego zachowania.

Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec mieszkańca miasta policyjny dozór. 4 razy w tygodniu mężczyzna musi stawiać się w lidzbarskiej komendzie. Za przestępstwo uszkodzenia ciała 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach recydywy co jest przesłanką do zaostrzenia kary.